led­den op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈlɛdn̩/
Verb
Sülven: led·den
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
afföhren
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
led­den
PPP:
ledd­t
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik ledd
du ledd­st
he/se/dat ledd­t
wi ledd­t
ji ledd­t
se ledd­t
Vergangen Tiet:
ik ledd
du ledd­st
he/se/dat ledd
wi led­den
ji led­den
se led­den
Perfekt:
ik heff ledd­t
du hest ledd­t
he/se/dat hett ledd­t
wi hebbt ledd­t
ji hebbt ledd­t
se hebbt ledd­t
Kunjunktiv:
ik ledd
du ledd­st
he/se/dat ledd
wi led­den
ji led­den
se led­den
Imperativ:
ledd!
ledd­t!