tu­sen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈtuːzn̩/
Verb
Sülven: tu·sen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
=
zausen

Verbformen:

Infinitiv:
tu­sen
PPP:
tuust
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik tuus
du tuust
he/se/dat tuust
wi tuust
ji tuust
se tuust
Vergangen Tiet:
ik tuus
du tuust
he/se/dat tuus
wi tu­sen
ji tu­sen
se tu­sen
Perfekt:
ik heff tuust
du hest tuust
he/se/dat hett tuust
wi hebbt tuust
ji hebbt tuust
se hebbt tuust
Kunjunktiv:
ik tuus
du tuust
he/se/dat tuus
wi tu­sen
ji tu­sen
se tu­sen
Imperativ:
tuus!
tuust!