braa­schen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈbɾɔːʃn̩/
Verb
Sülven: braa·schen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
braa­schen
PPP:
braa­scht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik braa­sch
du braa­schst
he/se/dat braa­scht
wi braa­scht
ji braa­scht
se braa­scht
Vergangen Tiet:
ik braa­sch
du braa­schst
he/se/dat braa­sch
wi braa­schen
ji braa­schen
se braa­schen
Perfekt:
ik heff braa­scht
du hest braa­scht
he/se/dat hett braa­scht
wi hebbt braa­scht
ji hebbt braa­scht
se hebbt braa­scht
Kunjunktiv:
ik braa­sch
du braa­schst
he/se/dat braa­sch
wi braa­schen
ji braa­schen
se braa­schen
Imperativ:
braa­sch!
braa­scht!