verdre­ten op Plattdüütsch

Utspraak: /fəɾˈdɾɛɪ̯tn̩/ 🔊︎
Verb
Sülven: ver·dre·ten
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
verdre­ten
PPP:
verdra­ten
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik ve­r­dreet
du verdrütt­st
he/se/dat verdrütt
wi ve­r­dreet
ji ve­r­dreet
se ve­r­dreet
Vergangen Tiet:
ik verdrööt
du verdröötst
he/se/dat verdrööt
wi verdrö­ten
ji verdrö­ten
se verdrö­ten
Perfekt:
ik heff verdra­ten
du hest verdra­ten
he/se/dat hett verdra­ten
wi hebbt verdra­ten
ji hebbt verdra­ten
se hebbt verdra­ten
Kunjunktiv:
ik verdrööt
du verdröötst
he/se/dat verdrööt
wi verdrö­ten
ji verdrö­ten
se verdrö­ten
Imperativ:
ve­r­dreet!
ve­r­dreet!