inklei­en op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɪnˌklaɪ̯·ən/
Verb
Sülven: in·klei·en
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
inklei­en
PPP:
inkleit
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik klei­ in
du kleist in
he/se/dat kleit in
wi kleit in
ji kleit in
se kleit in
Vergangen Tiet:
ik klei­ in
du kleist in
he/se/dat klei­ in
wi klei­en in
ji klei­en in
se klei­en in
Perfekt:
ik heff inkleit
du hest inkleit
he/se/dat hett inkleit
wi hebbt inkleit
ji hebbt inkleit
se hebbt inkleit
Kunjunktiv:
ik klei­ in
du kleist in
he/se/dat klei­ in
wi klei­en in
ji klei­en in
se klei­en in
Imperativ:
klei­ in!
kleit in!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: in + kleien