lep­pen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈlɛpm̩/
Verb
Sülven: lep·pen
[1]
Randwoortschatt
ooltmoodsch
plattdüütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
lep­pen
PPP:
lepp­t
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik lepp
du lepp­st
he/se/dat lepp­t
wi lepp­t
ji lepp­t
se lepp­t
Vergangen Tiet:
ik lepp
du lepp­st
he/se/dat lepp
wi lep­pen
ji lep­pen
se lep­pen
Perfekt:
ik heff lepp­t
du hest lepp­t
he/se/dat hett lepp­t
wi hebbt lepp­t
ji hebbt lepp­t
se hebbt lepp­t
Kunjunktiv:
ik lepp
du lepp­st
he/se/dat lepp
wi lep­pen
ji lep­pen
se lep­pen
Imperativ:
lepp!
lepp­t!