ral­ken op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɾalkn̩/
Verb
Sülven: ral·ken
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
ral­ken
PPP:
ralkt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik ralk
du ralkst
he/se/dat ralkt
wi ralkt
ji ralkt
se ralkt
Vergangen Tiet:
ik ralk
du ralkst
he/se/dat ralk
wi ral­ken
ji ral­ken
se ral­ken
Perfekt:
ik heff ralkt
du hest ralkt
he/se/dat hett ralkt
wi hebbt ralkt
ji hebbt ralkt
se hebbt ralkt
Kunjunktiv:
ik ralk
du ralkst
he/se/dat ralk
wi ral­ken
ji ral­ken
se ral­ken
Imperativ:
ralk!
ralkt!