mie­gen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈmiːɡn̩/
Verb
Sülven: mie·gen
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
pee
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
mie­gen
PPP:
miegt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik mieg
du miegst
he/se/dat miegt
wi miegt
ji miegt
se miegt
Vergangen Tiet:
ik mieg
du miegst
he/se/dat mieg
wi mie­gen
ji mie­gen
se mie­gen
Perfekt:
ik heff miegt
du hest miegt
he/se/dat hett miegt
wi hebbt miegt
ji hebbt miegt
se hebbt miegt
Kunjunktiv:
ik mieg
du miegst
he/se/dat mieg
wi mie­gen
ji mie­gen
se mie­gen
Imperativ:
mieg!
miegt!