mie­gen in het Nedersaksisch

Uitspraak in het Plat: /ˈmiːɡn̩/
werkwoord
Afbreking: mie·gen

Werkwoordvormen:

infinitief:
miegen
voltooid deelwoord:
miegt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik mieg
du miegst
he/se/dat miegt
wi miegt
ji miegt
se miegt
verleden:
ik mieg
du miegst
he/se/dat mieg
wi miegen
ji miegen
se miegen
voltooid:
ik heff miegt
du hest miegt
he/se/dat hett miegt
wi hebbt miegt
ji hebbt miegt
se hebbt miegt
conjunctief:
ik mieg
du miegst
he/se/dat mieg
wi miegen
ji miegen
se miegen
imperatief:
mieg!
miegt!