schuf­feln op Plattdüütsch

Identische Wöör ››› schüffeln ❔︎
Utspraak op Platt: /ˈʃʊ·fəln/
Verb
Sülven: schuf·feln
[1]
Randwoortschatt
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
schuffeln
PPP:
schuffelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik schuffel
du schuffelst
he/se/dat schuffelt
wi schuffelt
ji schuffelt
se schuffelt
Vergangen Tiet:
ik schuffel
du schuffelst
he/se/dat schuffel
wi schuffeln
ji schuffeln
se schuffeln
Perfekt:
ik heff schuffelt
du hest schuffelt
he/se/dat hett schuffelt
wi hebbt schuffelt
ji hebbt schuffelt
se hebbt schuffelt
Kunjunktiv:
ik schuffel
du schuffelst
he/se/dat schuffel
wi schuffeln
ji schuffeln
se schuffeln
Imperativ:
schuffel!
schuffelt!