stör­men op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈstœ͡ɐm̩/
Verb
Sülven: stör·men
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
störmen
PPP:
störmt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik störm
du störmst
he/se/dat störmt
wi störmt
ji störmt
se störmt
Vergangen Tiet:
ik störm
du störmst
he/se/dat störm
wi störmen
ji störmen
se störmen
Perfekt:
ik heff störmt
du hest störmt
he/se/dat hett störmt
wi hebbt störmt
ji hebbt störmt
se hebbt störmt
Kunjunktiv:
ik störm
du störmst
he/se/dat störm
wi störmen
ji störmen
se störmen
Imperativ:
störm!
störmt!

Etymologie:

Woort afleidt von: Störm