ta­tern op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈtɔː·tɐn/
Verb
Sülven: ta·tern

Verbformen:

Infinitiv:
tatern
PPP:
tatert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik tater
du taterst
he/se/dat tatert
wi tatert
ji tatert
se tatert
Vergangen Tiet:
ik tater
du taterst
he/se/dat tater
wi tatern
ji tatern
se tatern
Perfekt:
ik heff tatert
du hest tatert
he/se/dat hett tatert
wi hebbt tatert
ji hebbt tatert
se hebbt tatert
Kunjunktiv:
ik tater
du taterst
he/se/dat tater
wi tatern
ji tatern
se tatern
Imperativ:
tater!
tatert!

Etymologie:

Woort afleidt von: Tater