afscham­pen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈafˌʃampm̩/
Verb
Sülven: af·scham·pen
[1]
Randwoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
utglieden
nedderlandsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
afscham­pen
PPP:
afschampt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik schamp af
du schampst af
he/se/dat schampt af
wi schampt af
ji schampt af
se schampt af
Vergangen Tiet:
ik schamp af
du schampst af
he/se/dat schamp af
wi scham­pen af
ji scham­pen af
se scham­pen af
Perfekt:
ik bün afschampt
du büst afschampt
he/se/dat is afschampt
wi sünd afschampt
ji sünd afschampt
se sünd afschampt
Kunjunktiv:
ik schamp af
du schampst af
he/se/dat schamp af
wi scham­pen af
ji scham­pen af
se scham­pen af
Imperativ:
schamp af!
schampt af!