hung­ern op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈhʊ·ŋɐn/
Verb
Sülven: hung·ern
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
engelsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
hung­ern
PPP:
hung­ert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik hung­er
du hung­erst
he/se/dat hung­ert
wi hung­ert
ji hung­ert
se hung­ert
Vergangen Tiet:
ik hung­er
du hung­erst
he/se/dat hung­er
wi hung­ern
ji hung­ern
se hung­ern
Perfekt:
ik heff hung­ert
du hest hung­ert
he/se/dat hett hung­ert
wi hebbt hung­ert
ji hebbt hung­ert
se hebbt hung­ert
Kunjunktiv:
ik hung­er
du hung­erst
he/se/dat hung­er
wi hung­ern
ji hung­ern
se hung­ern
Imperativ:
hung­er!
hung­ert!