raf­kul­lern op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɾafˌkʊ·lɐn/
Verb
Sülven: raf·kul·lern
[1]
Randwoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
Bispelen:

Verbformen:

Infinitiv:
raf­kul­lern
PPP:
raf­kul­lert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik kul­ler raf
du kul­lerst raf
he/se/dat kul­lert raf
wi kul­lert raf
ji kul­lert raf
se kul­lert raf
Vergangen Tiet:
ik kul­ler raf
du kul­lerst raf
he/se/dat kul­ler raf
wi kul­lern raf
ji kul­lern raf
se kul­lern raf
Perfekt:
ik bün raf­kul­lert
du büst raf­kul­lert
he/se/dat is raf­kul­lert
wi sünd raf­kul­lert
ji sünd raf­kul­lert
se sünd raf­kul­lert
Kunjunktiv:
ik kul­ler raf
du kul­lerst raf
he/se/dat kul­ler raf
wi kul­lern raf
ji kul­lern raf
se kul­lern raf
Imperativ:
kul­ler raf!
kul­lert raf!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: raf + kullern