u­len op Plattdüütsch

Utspraak: /uːln̩/ 🔊︎
Verb
Sülven: u·len
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
fegen
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
u­len
PPP:
uult
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik uul
du uulst
he/se/dat uult
wi uult
ji uult
se uult
Vergangen Tiet:
ik uul
du uulst
he/se/dat uul
wi u­len
ji u­len
se u­len
Perfekt:
ik heff uult
du hest uult
he/se/dat hett uult
wi hebbt uult
ji hebbt uult
se hebbt uult
Kunjunktiv:
ik uul
du uulst
he/se/dat uul
wi u­len
ji u­len
se u­len
Imperativ:
uul!
uult!