fe­gen op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈfɛːɡn̩/ 🔊︎
Verb
Sülven: fe·gen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
fe­gen
PPP:
feegt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik feeg
du feegst
he/se/dat feegt
wi feegt
ji feegt
se feegt
Vergangen Tiet:
ik feeg
du feegst
he/se/dat feeg
wi fe­gen
ji fe­gen
se fe­gen
Perfekt:
ik heff feegt
du hest feegt
he/se/dat hett feegt
wi hebbt feegt
ji hebbt feegt
se hebbt feegt
Kunjunktiv:
ik feeg
du feegst
he/se/dat feeg
wi fe­gen
ji fe­gen
se fe­gen
Imperativ:
feeg!
feegt!