in­fet­ten op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈɪnˌfɛtn̩/
Verb
Sülven: in·fet·ten
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
Bispelen:

Verbformen:

Infinitiv:
infetten
PPP:
infett
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik fett in
du fettst in
he/se/dat fett in
wi fett in
ji fett in
se fett in
Vergangen Tiet:
ik fett in
du fettst in
he/se/dat fett in
wi fetten in
ji fetten in
se fetten in
Perfekt:
ik heff infett
du hest infett
he/se/dat hett infett
wi hebbt infett
ji hebbt infett
se hebbt infett
Kunjunktiv:
ik fett in
du fettst in
he/se/dat fett in
wi fetten in
ji fetten in
se fetten in
Imperativ:
fett in!
fett in!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: in + fetten