drin­sen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈdɾɪnsn̩/
Verb
Sülven: drin·sen
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
jammern, wenen
nedderlandsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
drin­sen
PPP:
drinst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik drins
du drinsst
he/se/dat drinst
wi drinst
ji drinst
se drinst
Vergangen Tiet:
ik drins
du drinsst
he/se/dat drins
wi drin­sen
ji drin­sen
se drin­sen
Perfekt:
ik heff drinst
du hest drinst
he/se/dat hett drinst
wi hebbt drinst
ji hebbt drinst
se hebbt drinst
Kunjunktiv:
ik drins
du drinsst
he/se/dat drins
wi drin­sen
ji drin­sen
se drin­sen
Imperativ:
drins!
drinst!