mes­ten op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈmɛstn̩/
Verb
Sülven: mes·ten
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
düütsch:
=
misten

Verbformen:

Infinitiv:
mes­ten
PPP:
mest
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik mest
du mestst
he/se/dat mest
wi mest
ji mest
se mest
Vergangen Tiet:
ik mest
du mestst
he/se/dat mest
wi mes­ten
ji mes­ten
se mes­ten
Perfekt:
ik heff mest
du hest mest
he/se/dat hett mest
wi hebbt mest
ji hebbt mest
se hebbt mest
Kunjunktiv:
ik mest
du mestst
he/se/dat mest
wi mes­ten
ji mes­ten
se mes­ten
Imperativ:
mest!
mest!