sle­pen op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈslɛːpm̩/
Verb
Sülven: sle·pen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
slepen
PPP:
sleept
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik sleep
du sleepst
he/se/dat sleept
wi sleept
ji sleept
se sleept
Vergangen Tiet:
ik sleep
du sleepst
he/se/dat sleep
wi slepen
ji slepen
se slepen
Perfekt:
ik heff sleept
du hest sleept
he/se/dat hett sleept
wi hebbt sleept
ji hebbt sleept
se hebbt sleept
Kunjunktiv:
ik sleep
du sleepst
he/se/dat sleep
wi slepen
ji slepen
se slepen
Imperativ:
sleep!
sleept!