wrib­beln op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈvɾɪ·bəln/
Verb
Sülven: wrib·beln
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
wrib­beln
PPP:
wrib­belt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik wrib­bel
du wrib­belst
he/se/dat wrib­belt
wi wrib­belt
ji wrib­belt
se wrib­belt
Vergangen Tiet:
ik wrib­bel
du wrib­belst
he/se/dat wrib­bel
wi wrib­beln
ji wrib­beln
se wrib­beln
Perfekt:
ik heff wrib­belt
du hest wrib­belt
he/se/dat hett wrib­belt
wi hebbt wrib­belt
ji hebbt wrib­belt
se hebbt wrib­belt
Kunjunktiv:
ik wrib­bel
du wrib­belst
he/se/dat wrib­bel
wi wrib­beln
ji wrib­beln
se wrib­beln
Imperativ:
wrib­bel!
wrib­belt!