qual­men op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈkvalm̩/
Verb
Sülven: qual·men
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
düütsch:
qualmen

Verbformen:

Infinitiv:
qual­men
PPP:
qualmt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik qualm
du qualmst
he/se/dat qualmt
wi qualmt
ji qualmt
se qualmt
Vergangen Tiet:
ik qualm
du qualmst
he/se/dat qualm
wi qual­men
ji qual­men
se qual­men
Perfekt:
ik heff qualmt
du hest qualmt
he/se/dat hett qualmt
wi hebbt qualmt
ji hebbt qualmt
se hebbt qualmt
Kunjunktiv:
ik qualm
du qualmst
he/se/dat qualm
wi qual­men
ji qual­men
se qual­men
Imperativ:
qualm!
qualmt!