qua­ken op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈkvɔːkn̩/
Verb
Sülven: qua·ken
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
quaken
PPP:
quaakt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik quaak
du quaakst
he/se/dat quaakt
wi quaakt
ji quaakt
se quaakt
Vergangen Tiet:
ik quaak
du quaakst
he/se/dat quaak
wi quaken
ji quaken
se quaken
Perfekt:
ik heff quaakt
du hest quaakt
he/se/dat hett quaakt
wi hebbt quaakt
ji hebbt quaakt
se hebbt quaakt
Kunjunktiv:
ik quaak
du quaakst
he/se/dat quaak
wi quaken
ji quaken
se quaken
Imperativ:
quaak!
quaakt!