quas­seln op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈkva·səln/
Verb
Sülven: quas·seln
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
quasseln
PPP:
quasselt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik quassel
du quasselst
he/se/dat quasselt
wi quasselt
ji quasselt
se quasselt
Vergangen Tiet:
ik quassel
du quasselst
he/se/dat quassel
wi quasseln
ji quasseln
se quasseln
Perfekt:
ik heff quasselt
du hest quasselt
he/se/dat hett quasselt
wi hebbt quasselt
ji hebbt quasselt
se hebbt quasselt
Kunjunktiv:
ik quassel
du quasselst
he/se/dat quassel
wi quasseln
ji quasseln
se quasseln
Imperativ:
quassel!
quasselt!