pram­sen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈpɾamzn̩/
Verb
Sülven: pram·sen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
pram­sen
PPP:
pramst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik prams
du pramst
he/se/dat pramst
wi pramst
ji pramst
se pramst
Vergangen Tiet:
ik prams
du pramst
he/se/dat prams
wi pram­sen
ji pram­sen
se pram­sen
Perfekt:
ik heff pramst
du hest pramst
he/se/dat hett pramst
wi hebbt pramst
ji hebbt pramst
se hebbt pramst
Kunjunktiv:
ik prams
du pramst
he/se/dat prams
wi pram­sen
ji pram­sen
se pram­sen
Imperativ:
prams!
pramst!