präm­sen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈpɾɛmzn̩/
Verb
Sülven: präm·sen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
präm­sen
PPP:
prämst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik präms
du prämst
he/se/dat prämst
wi prämst
ji prämst
se prämst
Vergangen Tiet:
ik präms
du prämst
he/se/dat präms
wi präm­sen
ji präm­sen
se präm­sen
Perfekt:
ik heff prämst
du hest prämst
he/se/dat hett prämst
wi hebbt prämst
ji hebbt prämst
se hebbt prämst
Kunjunktiv:
ik präms
du prämst
he/se/dat präms
wi präm­sen
ji präm­sen
se präm­sen
Imperativ:
präms!
prämst!