snüüs­tern op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈsnyːs·tɐn/
Verb
Sülven: snüüs·tern
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
[2]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:

Verbformen:

Infinitiv:
snüüs­tern
PPP:
snüüs­tert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik snüüs­ter
du snüüs­terst
he/se/dat snüüs­tert
wi snüüs­tert
ji snüüs­tert
se snüüs­tert
Vergangen Tiet:
ik snüüs­ter
du snüüs­terst
he/se/dat snüüs­ter
wi snüüs­tern
ji snüüs­tern
se snüüs­tern
Perfekt:
ik heff snüüs­tert
du hest snüüs­tert
he/se/dat hett snüüs­tert
wi hebbt snüüs­tert
ji hebbt snüüs­tert
se hebbt snüüs­tert
Kunjunktiv:
ik snüüs­ter
du snüüs­terst
he/se/dat snüüs­ter
wi snüüs­tern
ji snüüs­tern
se snüüs­tern
Imperativ:
snüüs­ter!
snüüs­tert!