fiern op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈfiː͡ɐn/
Verb
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
fiern
PPP:
fiert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik fier
du fierst
he/se/dat fiert
wi fiert
ji fiert
se fiert
Vergangen Tiet:
ik fier
du fierst
he/se/dat fier
wi fieren
ji fieren
se fieren
Perfekt:
ik heff fiert
du hest fiert
he/se/dat hett fiert
wi hebbt fiert
ji hebbt fiert
se hebbt fiert
Kunjunktiv:
ik fier
du fierst
he/se/dat fier
wi fieren
ji fieren
se fieren
Imperativ:
fier!
fiert!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: Fier + Fier