swap­pen op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈsvapm̩/
Verb
Sülven: swap·pen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
swappen
PPP:
swappt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik swapp
du swappst
he/se/dat swappt
wi swappt
ji swappt
se swappt
Vergangen Tiet:
ik swapp
du swappst
he/se/dat swapp
wi swappen
ji swappen
se swappen
Perfekt:
ik bün swappt
du büst swappt
he/se/dat is swappt
wi sünd swappt
ji sünd swappt
se sünd swappt
Kunjunktiv:
ik swapp
du swappst
he/se/dat swapp
wi swappen
ji swappen
se swappen
Imperativ:
swapp!
swappt!