drau­en op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈdɾaʊ̯·ən/ 🔊︎
Verb
Sülven: drau·en
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
unangenehme Folgen ankünnigen
engelsch:
düütsch:
=
drohen

Verbformen:

Infinitiv:
drau­en
PPP:
draut
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik drau­
du draust
he/se/dat draut
wi draut
ji draut
se draut
Vergangen Tiet:
ik drau­
du draust
he/se/dat drau­
wi drau­en
ji drau­en
se drau­en
Perfekt:
ik heff draut
du hest draut
he/se/dat hett draut
wi hebbt draut
ji hebbt draut
se hebbt draut
Kunjunktiv:
ik drau­
du draust
he/se/dat drau­
wi drau­en
ji drau­en
se drau­en
Imperativ:
drau­!
draut!