gnub­bern op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈɡnʊ·bɐn/
Verb
Sülven: gnub·bern
[1]
Opbowoortschatt

Verbformen:

Infinitiv:
gnubbern
PPP:
gnubbert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik gnubber
du gnubberst
he/se/dat gnubbert
wi gnubbert
ji gnubbert
se gnubbert
Vergangen Tiet:
ik gnubber
du gnubberst
he/se/dat gnubber
wi gnubbern
ji gnubbern
se gnubbern
Perfekt:
ik heff gnubbert
du hest gnubbert
he/se/dat hett gnubbert
wi hebbt gnubbert
ji hebbt gnubbert
se hebbt gnubbert
Kunjunktiv:
ik gnubber
du gnubberst
he/se/dat gnubber
wi gnubbern
ji gnubbern
se gnubbern
Imperativ:
gnubber!
gnubbert!