Uitspraak in het Plat: /ˈsvɪ·nəln/
werkwoord
Afbreking: swin·neln
[1]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
Nederlands:
Engels:
Duits:

Werkwoordvormen:

infinitief:
swinneln
voltooid deelwoord:
swinnelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik swinnel
du swinnelst
he/se/dat swinnelt
wi swinnelt
ji swinnelt
se swinnelt
verleden:
ik swinnel
du swinnelst
he/se/dat swinnel
wi swinneln
ji swinneln
se swinneln
voltooid:
ik heff swinnelt
du hest swinnelt
he/se/dat hett swinnelt
wi hebbt swinnelt
ji hebbt swinnelt
se hebbt swinnelt
conjunctief:
ik swinnel
du swinnelst
he/se/dat swinnel
wi swinneln
ji swinneln
se swinneln
imperatief:
swinnel!
swinnelt!

Etymologie:

Woord afleidt van: swinnen