swin­neln op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈsvɪ·nəln/
Verb
Sülven: swin·neln
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
legen
nedderlandsch:
engelsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
swin­neln
PPP:
swin­nelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik swin­nel
du swin­nelst
he/se/dat swin­nelt
wi swin­nelt
ji swin­nelt
se swin­nelt
Vergangen Tiet:
ik swin­nel
du swin­nelst
he/se/dat swin­nel
wi swin­neln
ji swin­neln
se swin­neln
Perfekt:
ik heff swin­nelt
du hest swin­nelt
he/se/dat hett swin­nelt
wi hebbt swin­nelt
ji hebbt swin­nelt
se hebbt swin­nelt
Kunjunktiv:
ik swin­nel
du swin­nelst
he/se/dat swin­nel
wi swin­neln
ji swin­neln
se swin­neln
Imperativ:
swin­nel!
swin­nelt!