mit­gahn in het Nedersaksisch

Uitspraak: /ˈmɪtˌɡɔːn/
werkwoord
Afbreking: mit·gahn
[1]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
Duits:

Werkwoordvormen:

infinitief:
mit­gahn
voltooid deelwoord:
mit­gahn
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik gah mit
du geihst mit
he/se/dat geiht mit
wi gaht mit
ji gaht mit
se gaht mit
verleden:
ik güng mit
du güngst mit
he/se/dat güng mit
wi güng­en mit
ji güng­en mit
se güng­en mit
voltooid:
ik bün mit­gahn
du büst mit­gahn
he/se/dat is mit­gahn
wi sünd mit­gahn
ji sünd mit­gahn
se sünd mit­gahn
conjunctief:
ik güng mit
du güngst mit
he/se/dat güng mit
wi güng­en mit
ji güng­en mit
se güng­en mit
imperatief:
gah mit!
gaht mit!

Etymologie:

Samensteld woord gevormd door: mit + gahn