mit­neh­men in het Nedersaksisch

Uitspraak: /ˈmɪtˌnɛːm̩/
werkwoord
Afbreking: mit·neh·men
[1]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
Duits:

Werkwoordvormen:

infinitief:
mit­neh­men
voltooid deelwoord:
mit­nah­men
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik nehm mit
du nimm­st mit
he/se/dat nimm­t mit
wi nehmt mit
ji nehmt mit
se nehmt mit
verleden:
ik nöhm mit
du nöhmst mit
he/se/dat nöhm mit
wi nöh­men mit
ji nöh­men mit
se nöh­men mit
voltooid:
ik heff mit­nah­men
du hest mit­nah­men
he/se/dat hett mit­nah­men
wi hebbt mit­nah­men
ji hebbt mit­nah­men
se hebbt mit­nah­men
conjunctief:
ik nöhm mit
du nöhmst mit
he/se/dat nöhm mit
wi nöh­men mit
ji nöh­men mit
se nöh­men mit
imperatief:
nehm mit!
nehmt mit!

Etymologie:

Samensteld woord gevormd door: mit + nehmen