gniffla­chen auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈɡnɪfˌlaxn̩/
Verb
Silbentrennung: gniff·la·chen
[1]
Aufbauwortschatz
aktiv gebraucht

Verbformen:

Infinitiv:
gniffla­chen
Partizip Perfekt:
gniffla­cht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik gniffla­ch
du gniffla­chst
he/se/dat gniffla­cht
wi gniffla­cht
ji gniffla­cht
se gniffla­cht
Imperfekt:
ik gniffla­ch
du gniffla­chst
he/se/dat gniffla­ch
wi gniffla­chen
ji gniffla­chen
se gniffla­chen
Perfekt:
ik heff gniffla­cht
du hest gniffla­cht
he/se/dat hett gniffla­cht
wi hebbt gniffla­cht
ji hebbt gniffla­cht
se hebbt gniffla­cht
Konjunktiv:
ik gniffla­ch
du gniffla­chst
he/se/dat gniffla­ch
wi gniffla­chen
ji gniffla­chen
se gniffla­chen
Imperativ:
gniffla­ch!
gniffla­cht!