gniffla­chen in Low German

Pronunciation: /ˈɡnɪfˌlaxn̩/
verb
Syllabication: gniff·la·chen
[1]
advanced vocabulary
active

Verbforms:

infinitive:
gniffla­chen
past participle:
gniffla­cht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik gniffla­ch
du gniffla­chst
he/se/dat gniffla­cht
wi gniffla­cht
ji gniffla­cht
se gniffla­cht
past:
ik gniffla­ch
du gniffla­chst
he/se/dat gniffla­ch
wi gniffla­chen
ji gniffla­chen
se gniffla­chen
perfect:
ik heff gniffla­cht
du hest gniffla­cht
he/se/dat hett gniffla­cht
wi hebbt gniffla­cht
ji hebbt gniffla­cht
se hebbt gniffla­cht
conjunctive:
ik gniffla­ch
du gniffla­chst
he/se/dat gniffla­ch
wi gniffla­chen
ji gniffla­chen
se gniffla­chen
imperative:
gniffla­ch!
gniffla­cht!