ver­wen­nen auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /fəɾˈvɛn̩/
Verb
Silbentrennung: ver·wen·nen
[1]
Aufbauwortschatz
plattdeutsch:
deutsch:
niederländisch:
englisch:
Beispiele:
Ik laat mi ok geern maal verwennen.

Verbformen:

Infinitiv:
verwennen
Partizip Perfekt:
verwennt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik verwenn
du verwennst
he/se/dat verwennt
wi verwennt
ji verwennt
se verwennt
Imperfekt:
ik verwenn
du verwennst
he/se/dat verwenn
wi verwennen
ji verwennen
se verwennen
Perfekt:
ik heff verwennt
du hest verwennt
he/se/dat hett verwennt
wi hebbt verwennt
ji hebbt verwennt
se hebbt verwennt
Konjunktiv:
ik verwenn
du verwennst
he/se/dat verwenn
wi verwennen
ji verwennen
se verwennen
Imperativ:
verwenn!
verwennt!

Etymologie:

Zusammengesetztes Wort bestehend aus: ver- + wennen