ver­wen­nen op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /fəɾˈvɛn̩/
Verb
Sülven: ver·wen·nen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
Bispelen:
Ik laat mi ok geern maal verwennen.

Verbformen:

Infinitiv:
verwennen
PPP:
verwennt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik verwenn
du verwennst
he/se/dat verwennt
wi verwennt
ji verwennt
se verwennt
Vergangen Tiet:
ik verwenn
du verwennst
he/se/dat verwenn
wi verwennen
ji verwennen
se verwennen
Perfekt:
ik heff verwennt
du hest verwennt
he/se/dat hett verwennt
wi hebbt verwennt
ji hebbt verwennt
se hebbt verwennt
Kunjunktiv:
ik verwenn
du verwennst
he/se/dat verwenn
wi verwennen
ji verwennen
se verwennen
Imperativ:
verwenn!
verwennt!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: ver- + wennen