ar­ven auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈa͡ɐm̩/ 🔊︎
Verb
Silbentrennung: ar·ven
[1]
Aufbauwortschatz
aktiv gebraucht
plattdeutsch:
englisch:
deutsch:
=
erben

Verbformen:

Infinitiv:
ar­ven
Partizip Perfekt:
arft
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik arf
du arfst
he/se/dat arft
wi arft
ji arft
se arft
Imperfekt:
ik arf
du arfst
he/se/dat arf
wi ar­ven
ji ar­ven
se ar­ven
Perfekt:
ik heff arft
du hest arft
he/se/dat hett arft
wi hebbt arft
ji hebbt arft
se hebbt arft
Konjunktiv:
ik arf
du arfst
he/se/dat arf
wi ar­ven
ji ar­ven
se ar­ven
Imperativ:
arf!
arft!