Aussprache op Platt: /ˈʃɾam̩/
Verb
Silbentrennung: schram·men
[1]
Aufbauwortschatz
deutsch:
niederländisch:
englisch:

Verbformen:

Infinitiv:
schrammen
Partizip Perfekt:
schrammt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik schramm
du schrammst
he/se/dat schrammt
wi schrammt
ji schrammt
se schrammt
Imperfekt:
ik schramm
du schrammst
he/se/dat schramm
wi schrammen
ji schrammen
se schrammen
Perfekt:
ik heff schrammt
du hest schrammt
he/se/dat hett schrammt
wi hebbt schrammt
ji hebbt schrammt
se hebbt schrammt
Konjunktiv:
ik schramm
du schrammst
he/se/dat schramm
wi schrammen
ji schrammen
se schrammen
Imperativ:
schramm!
schrammt!