Utspraak op Platt: /ˈʃɾam̩/
Verb
Sülven: schram·men
[1]
Opbowoortschatt
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
schrammen
PPP:
schrammt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik schramm
du schrammst
he/se/dat schrammt
wi schrammt
ji schrammt
se schrammt
Vergangen Tiet:
ik schramm
du schrammst
he/se/dat schramm
wi schrammen
ji schrammen
se schrammen
Perfekt:
ik heff schrammt
du hest schrammt
he/se/dat hett schrammt
wi hebbt schrammt
ji hebbt schrammt
se hebbt schrammt
Kunjunktiv:
ik schramm
du schrammst
he/se/dat schramm
wi schrammen
ji schrammen
se schrammen
Imperativ:
schramm!
schrammt!