schram­men in het Nedersaksisch

Uitspraak in het Plat: /ˈʃɾam̩/
werkwoord
Afbreking: schram·men
[1]
geavanceerde woordenschat

Werkwoordvormen:

infinitief:
schrammen
voltooid deelwoord:
schrammt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik schramm
du schrammst
he/se/dat schrammt
wi schrammt
ji schrammt
se schrammt
verleden:
ik schramm
du schrammst
he/se/dat schramm
wi schrammen
ji schrammen
se schrammen
voltooid:
ik heff schrammt
du hest schrammt
he/se/dat hett schrammt
wi hebbt schrammt
ji hebbt schrammt
se hebbt schrammt
conjunctief:
ik schramm
du schrammst
he/se/dat schramm
wi schrammen
ji schrammen
se schrammen
imperatief:
schramm!
schrammt!