ka­men auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈkɔːm̩/
Verb
Silbentrennung: ka·men
[1]
Grundwortschatz
aktiv gebraucht
plattdeutsch:
en Steed negern
englisch:
=
come
deutsch:
=
kommen
[2]
Aufbauwortschatz
aktiv gebraucht
plattdeutsch:
sik nu begeven
Beispiele:

Verbformen:

Infinitiv:
ka­men
Partizip Perfekt:
ka­men
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik kaam
du kumm­st
he/se/dat kumm­t
wi kaamt
ji kaamt
se kaamt
Imperfekt:
ik keem
du keemst
he/se/dat keem
wi ke­men
ji ke­men
se ke­men
Perfekt:
ik bün ka­men
du büst ka­men
he/se/dat is ka­men
wi sünd ka­men
ji sünd ka­men
se sünd ka­men
Konjunktiv:
ik keem
du keemst
he/se/dat keem
wi ke­men
ji ke­men
se ke­men
Imperativ:
kaam!
kaamt!
Infinitiv:
ka­men
Partizip Perfekt:
ka­men
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik kumm
du kumm­stst
he/se/dat kumm­t
wi kaamt
ji kaamt
se kaamt
Imperfekt:
ik keem
du keemst
he/se/dat keem
wi ke­men
ji ke­men
se ke­men
Perfekt:
ik bün ka­men
du büst ka­men
he/se/dat is ka­men
wi sünd ka­men
ji sünd ka­men
se sünd ka­men
Konjunktiv:
ik keem
du keemst
he/se/dat keem
wi ke­men
ji ke­men
se ke­men
Imperativ:
kaam!
kaamt!