weihn auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈvaɪ̯n/
Verb
[1]
Aufbauwortschatz
plattdeutsch:
deutsch:
niederländisch:
englisch:
Beispiele:

Verbformen:

Infinitiv:
weihn
Partizip Perfekt:
weiht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik weih
du weihst
he/se/dat weiht
wi weiht
ji weiht
se weiht
Imperfekt:
ik weih
du weihst
he/se/dat weih
wi weihn
ji weihn
se weihn
Perfekt:
ik heff weiht
du hest weiht
he/se/dat hett weiht
wi hebbt weiht
ji hebbt weiht
se hebbt weiht
Konjunktiv:
ik weih
du weihst
he/se/dat weih
wi weihn
ji weihn
se weihn
Imperativ:
weih!
weiht!