weihn op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈvaɪ̯n/
Verb
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
Bispelen:

Verbformen:

Infinitiv:
weihn
PPP:
weiht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik weih
du weihst
he/se/dat weiht
wi weiht
ji weiht
se weiht
Vergangen Tiet:
ik weih
du weihst
he/se/dat weih
wi weihn
ji weihn
se weihn
Perfekt:
ik heff weiht
du hest weiht
he/se/dat hett weiht
wi hebbt weiht
ji hebbt weiht
se hebbt weiht
Kunjunktiv:
ik weih
du weihst
he/se/dat weih
wi weihn
ji weihn
se weihn
Imperativ:
weih!
weiht!