fettma­ken in Low German

Pronunciation: /ˈfɛtˌmɔːkn̩/
verb
Syllabication: fett·ma·ken
[1]
advanced vocabulary
active

Verbforms:

infinitive:
fettma­ken
past participle:
fettmaakt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik maak fett
du maakst fett
he/se/dat maakt fett
wi maakt fett
ji maakt fett
se maakt fett
past:
ik möök fett
du möökst fett
he/se/dat möök fett
wi mö­ken fett
ji mö­ken fett
se mö­ken fett
perfect:
ik heff fettmaakt
du hest fettmaakt
he/se/dat hett fettmaakt
wi hebbt fettmaakt
ji hebbt fettmaakt
se hebbt fettmaakt
conjunctive:
ik möök fett
du möökst fett
he/se/dat möök fett
wi mö­ken fett
ji mö­ken fett
se mö­ken fett
imperative:
maak fett!
maakt fett!

Etymology:

Sett sik tohoop ut: fett + maken