Uitspraak in het Plat: /ˈfɛtˌmɔːkn̩/
werkwoord
Afbreking: fett·ma·ken
[1]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
Nederlands:
Engels:
Duits:

Werkwoordvormen:

infinitief:
fettmaken
voltooid deelwoord:
fettmaakt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik maak fett
du maakst fett
he/se/dat maakt fett
wi maakt fett
ji maakt fett
se maakt fett
verleden:
ik möök fett
du möökst fett
he/se/dat möök fett
wi möken fett
ji möken fett
se möken fett
voltooid:
ik heff fettmaakt
du hest fettmaakt
he/se/dat hett fettmaakt
wi hebbt fettmaakt
ji hebbt fettmaakt
se hebbt fettmaakt
conjunctief:
ik möök fett
du möökst fett
he/se/dat möök fett
wi möken fett
ji möken fett
se möken fett
imperatief:
maak fett!
maakt fett!

Etymologie:

Samensteld woord gevormd door: fett + maken