Pronunciation: /ˈuːtˌvasn̩/
verb
Syllabication: ut·was·sen
[1]
advanced vocabulary
Examples:

Verbforms:

infinitive:
utwassen
past participle:
utwussen
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik wass ut
du wasst ut
he/se/dat wasst ut
wi wasst ut
ji wasst ut
se wasst ut
past:
ik wüss ut
du wüsst ut
he/se/dat wüss ut
wi wüssen ut
ji wüssen ut
se wüssen ut
perfect:
ik bün utwussen
du büst utwussen
he/se/dat is utwussen
wi sünd utwussen
ji sünd utwussen
se sünd utwussen
conjunctive:
ik wüss ut
du wüsst ut
he/se/dat wüss ut
wi wüssen ut
ji wüssen ut
se wüssen ut
imperative:
wass ut!
wasst ut!

Etymology:

Compound word constructed from: ut + wassen